Narodziny gwiazdy / 25.07.2020


W filmie Narodziny gwiazdy Bradley Cooper i Lady Gaga łączą swoje talenty, aby przedstawić żywiołową i pełną namiętności opowieść o Jacku i Ally, dwóch artystycznych duszach, które doskonale się rozumieją zarówno na scenie, jak i w życiu. Odbywają oni skomplikowaną podróż, odkrywając piękno i smutek związane z walką o przetrwanie związku.

W tej nowej wersji kultowej historii o miłości czterokrotnie nominowany do Oscara Bradley Cooper(Snajper, American Hustle, Poradnik pozytywnego myślenia) debiutuje jako reżyseri występuje u bokuwielokrotnie nagradzanej, nominowanej do Oscara megagwiazdy sceny muzycznej — Gagi, dla której jest to pierwsza rola pierwszoplanowa w dużej produkcji. Cooper wciela się w postać doświadczonego muzyka Jacksona Maine’a, który odkrywa nieznaną nikomu piosenkarkę Ally i się w niej zakochuje. Ally nie wierzyła, że uda jej się jeszcze osiągnąć sukces w branży muzycznej, dopóki nie spotkała Jacka, który natychmiast dostrzega jej wrodzony talent.

W filmiewystąpili także Andrew Dice Clay (Blue Jasmine), Dave Chappelle (Chi-Raq) oraz Sam Elliott, który stworzył na przestrzeni swojej trwającej niemal 50 lat kariery zapadające w pamięć kreacje w produkcjach takich jak Maska, Tombstone, a ostatnio również The Hero.

Poza występem przed kamerą w roli Ally, Gaga, która zostałanominowana do Oscara za piosenkę „Til It Happens to You” z dokumentu Pole walki, wykonuje w filmie wraz z Cooperem oryginalne piosenki, które napisali we współpracy z artystami, takimi jak Lukas Nelson, Jason Isbell i Mark Ronson. Kompozycjesą oryginalne, a wszystkie partie wokalnezarejestrowano na żywo w czasie realizacji zdjęć.

film w języku angielskim / polskie napisy